
Zima až praští,
což? Dnes tu pro vás mám fotku alchymistického kotlíku, ale nebojte se, ropuchy
v něm nevařím...
Ropuší domácnost
je alkoholická jen částečně. Oba máme rádi víno, pivo, koktejly... ale jen
v omezeném množství. Alkohol odbouráváme dlouho a těžce, takže se v rámci zachování funkčního mozku i žaludku den poté spokojíme s jednou skleničkou čas od času. Pokud jste na tom podobně, nebo máte jen chuť na něco
voňavě zahřívacího, po čem vás nebude bolet hlava, zkuste
Pomerančový
svařák (4 porce)
1 láhev
oblíbeného červeného vína
80 ml brandy
500 ml 100%
pomerančového džusu
cca 2 lžíce medu
2 kusy celé
skořice
4 hvězdičky
badyánu
10 hřebíčků
(tobolky
kardamomu, vanilkový cukr nebo lusk)
půlka omytého pomeranče
Hřebíčky
napícháme do pomeranče. Všechny suroviny dáme do hrnce (Kardamom a/nebo vanilku
přidejte, pokud je máte rádi. Do klasického svařáku nepatří, ale můžu jenom
doporučit.) a vaříme na mírném ohni 15 minut. Tím se tekutina zredukuje, takže
byste měli dostat 4 hrnky, a většina alkoholu se odpaří a zůstane jen skvělá
chuť. Odstraníme pomeranč, přelijeme do hrnků a už si jen užíváme...
Čím dobrým se
v mrazech nejraději zahříváte vy? Máte rádi kořeněnou vůni svařáku a
punče, nebo spíš čaj a horkou čokoládu?
Vaše Rop
Žádné komentáře:
Okomentovat
Zajímá mě, co si myslíte.